slajd1Witamy na stronach PrawoMedycyna.pl!

PrawoMedycyna.pl to blog prawa medycznego – źródło informacji o zagadnieniach prawnych, etycznych i medycznych dotyczących dwóch silnie związanych z codziennym życiem sfer: prawa i medycyny. Poruszam wszelkie tematy związane z szeroko pojętym nurtem Law & Medicine.

Na PrawoMedycyna.pl w przystępny sposób staram się opisywać i komentować aktualne problemy prawa medycznego, farmaceutycznego, praw pacjenta, prawa ochrony zdrowia, bioetyki. Blog adresowany jest przede wszystkim do laików w zakresie prawa – pacjentów, ale także lekarzy i innych przedstawicieli środowiska medycznego. Z pewnością jednak także prawnicy i osoby zawodowo związane ze stosowaniem prawa będą mogły uzyskać przydatne informacje, chociażby dotyczące praktycznej strony działalności wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

Zapraszam serdecznie do subskrypcji newslettera (wystarczy podać adres e-mail w odpowiednim miejscu w zakładce po prawej stronie), dzięki któremu będziecie Państwo otrzymywać bieżące powiadomienia o nowych wpisach. Możliwa jest także subskrypcja za pośrednictwem kanału na Twitterze. Kontakt z autorem można nawiązywać także za pośrednictwem e-maila oraz portalu LinkedIn. Linki do kontaktu za pośrednictwem mediów społecznościowych znajdują się w zakładce po prawej stronie.

Zastrzeżenia

Poglądy wyrażone na niniejszym blogu są osobistymi poglądami autora i nie odzwierciedlają stanowiska instytucji, z którymi autor współpracuje, a w szczególności nie stanowią opinii prawnej ani nie mogą być traktowane jako porada prawna w indywidualnej sprawie. Autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki prawne wykorzystania prezentowanych informacji lub opinii. Zamieszczone cytowania przepisów prawnych, aktów prawnych lub orzeczeń nie mogą być traktowane jako źródło obowiązującego prawa. 

Korzystanie z bloga jest nieodpłatne, jednak wpisy i wypowiedzi autora objęte są ochroną prawną z tytułu osobistych i majątkowych praw autorskich. Kopiowanie, powielanie lub przedruk zawartych na blogu treści możliwe są tylko za pisemną zgodą autora. Autor zastrzega sobie prawo modyfikowania treści opublikowanych wpisów. Wykorzystane pliki graficzne, zdjęcia lub inne materiały multimedialne zostały wykorzystane na podstawie wykupionej licencji na wyłączny użytek serwisu i nie podlegają kopiowaniu. Niektóre pliki graficzne lub multimedia zostały wykorzystane w oparciu o licencję typu creative commons, bądź są zaczerpnięte z domeny publicznej.